Novinky

18.6.2024

Je třeba být připraven i na nepříjemné situace, proto každý rok cvičíme evakuci školy při požárním poplachu. Dnes se evakuovaly všechny tři budovy, děti cvičení zvládly perfektně a evakuace trvala u každé budovy v rozmení 4-5 minut. Poděkování patří i všem vyučujícím a zejména členům požárních hlídek, kteří pravidelně procházejí školením, jak v případě požáru co nejlépe a nejefektivněji jednat.

31.5.2024

Celé dopoledne probíhá na naší škole dětský den pro žáky prvních až třetích tříd a pro třídy skupinové integrace. Program si pro své mladší spolužáky připravili žáci a žákyně devátých tříd. Na celkem 15 stanovištích děti plní různé zábavné disciplíny, za které dostavají barevná razítka do kartičky. Po splnění všech stanovišť je čeká překvapení. Děkujeme všem, dětem i vyučujícím, kteří se na přípravě podílejí.

Všem dětem přejeme krásný Den dětí, a ať je nejen dnešní den plný zábavy a radosti.

22.5.2024

Ve dnech 13. a 14. května se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje McDonald's cup konaného v Čelákovicích. První soutěžní den bojovalo o jedno postupové místo do krajského kola družstvo chlapců z pátého ročníku. Turnaj začali výborně. Vyhrávali jedno utkání za druhým, ovladli skupinu a do vyřazovacích bojů postupovali naši kluci z prvního místa. V osmifinále bohužel nestačili na svého soupeře a turnaj pro naše reprezentanty skončil. Následující den se na turnaj vypravil výběr chlapců ze třetího ročníku. Začátek turnaje kluci rozehráli opět na výbornou. I přes jedno zaváhání také ovládli skupinu a vyhlíželi soupeře do osmifinále. V osmifinále hráli se soupeřem vyrovnaný zápas a následně postoupili do čtvrtfinále. I zde se jednalo o vyrovnanou partii, kde rozhodovaly maličkosti. Dlouho kluci sahali po postupu. Nakonec padli v prodloužení a s turnajem se rozloučili. Rádi bychom poděkovali všem chlapcům za příkladnou reprezentaci naší školy. Po celý turnaj se snažili předvádět pěkný fotbal a bojovali vždy do poslední minuty.

22.5.2024

Tento týden vyrazila na další Erasmus+ expedici skupinka 16 dětí z naší školy - tentokrát k sousedům, do Bratislavy. Holky a kluci ze 7. a 8. tříd tráví týden v partnerské škole. Čeká je rozmanitý program, kde si budou moci vyzkoušet různé hodiny, aktivity, a poznat své vrstevníky. Komunikačním jazykem je tentokrát slovenština - pro mnohé již trošku cizí jazyk. Také paní učitelky mají možnost navštívit hodiny a sdílet inspiraci a zkušenosti se slovenskými kolegy. Zatím děti stihly navštívit školní parlament a seznámily se s různými projekty školy, včetně charitativních. Pak se už po hlavě vrhly do "ostrého" provozu. Sedmáci navštívili hodinu geografie a výtvarky, osmáci zvládli matematiku a výtvarku. Společně pak hodiny přírodopisu a vyzkoušeli si i výuku venku.

7.5.2024

Základní škola a Základní umělecká škoa Líbeznice vyzývá k podání nabídek na dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu na Dodávku sestav kovových šatních skříněk do ZŠ a ZUŠ Líbeznice, hlavní budova. Zadávací dokumentace a přílohy jsou v příloze této zprávy. Obrázek u této zprávy je ilustrativní. 

6.5.2024

1. Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kteří byli pro školní rok 2024/2025 přijati k základnímu vzdělávání na Základní školu a Základní uměleckou školu Líbeznice. Seznam je v příloze této zprávy. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o přijetí za oznámené. Písemné rozhodnutí se již zákonnému zástupci nezasílá. V případě, že dítě k základnímu vzdělávání nenastoupí, je potřeba tuto skutečnost sdělit líbeznické škole co nejdříve.

2.  Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kterým byl udělen odklad povinné školní docházky. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o odkladu za oznámené.

30.4.2024

Na začátku školního roku jsme se rozhodli, že by bylo dobré mít vlastní školní vlajku. Byla vyhlášena výtvarná soutěž pro všechny žáky o nejlepší návrh, ten byl vybrán a oceněn. Vítězný návrh jsme zaslali do vexilologické společnosti (zabývá se vědou o vlajkách), aby ho schválila, a zjistili jsme, že návrh porušuje mnoho vexilologických pravidel. Teprve druhý návrh (autora Ivana Yurashe z 9.D) po určitých úpravách prošel. Zde tedy můžete vidět oficiální vlajku naší školy, která poprvé zavlaje před hlavní budovou poslední den letošního školního roku.Její podoba vychází z podoby vlajky obce Líbeznice - čtyři pole v šachovnicově uspořádaných barvách bílé a světle modré, uprostřed žlutý

26.4.2024

Minulý týden uspořádala líbeznická škola v kavárně Žlutá karta vernisáž výstavy výtvarných prací žáků základních škol z okolí (ZŠ Hovorčovice, Odolena Voda, Panenské Břežany, Klecany, ZŠ Spektrum). Na vernisáži proběhl krátký kulturní program a obdrželi zde diplomy a ceny vítězové výtvarné soutěže Člověk bytost obdivuhodná.

26.4.2024

Ve středu před hlavní vchod líbeznické školy dorazil Fab Lab kamion. Technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit, a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů. Naši žáci si tak mohli vyzkoušet například práci s laserovou řezačkou, 3D tiskárnou nebo pronikli do tajů elektromobility. Více informací o kamionu zde: www.fablabbrno.cz Děkujeme MAP Brandýsko za zajištění.

Stránky