Novinky

25.3.2023

I náš druhý stupeň bude pro příští školní rok potřebovat posily. Hledáme kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou učit zejména český jazyk, angličtinu, informatiku, dějepis, zepěpis, fyziku a výtvarnou nebo tělesnou výchovu.

24.3.2023

V pondělí 20. 3. 2023 se uskutečnilo celostátní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Středočeský kraj v něm reprezentovala Anežka Štrbáková z pěvecké třídy líbeznické základní umělecké školy. Pod vedením paní učitelky Nadi Novotné Anežka obstála v kategorii obsazené 42 nejlepšími zpěváky z celé republiky a získala Čestné uznání. Klavírním doprovodem naši šikovnou soutěžící podpořila paní učitelka Anna Gaálová.

Děkujeme za pečlivou přípravu, skvělý výkon a k mimořádnému úspěchu gratulujeme!

21.3.2023

Líbeznická škola se po krátké přestávce opět připojila k ponožkové výzvě, jejíž cílem je šířit povědomí o lidech s Downovým syndromem. Ponožková výzva se každoročně koná 21. března a je spojena se Světovým dnem Downova syndromu. Prakticky v každé třídě prvního i druhého stupně měli děti i vyučijí na každé nožce jinou ponožku. Nezůstalo ale pouze u ponožek a děti si s vyučujícími o lidech s Downovým syndromem i povídaly. Děkujeme všem, kteří se zapojili. Obrázky v galerii. 

16.3.2023

Lukáš Krpálek – mistr Evropy, mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz přijal pozvání na líbeznickou školu mezi žáky prvních až třetích tříd v Neorondelu. Setkání s ním bylo velmi příjemné a bezprostřední. Dětem zodpověděl desítky otázek ze sportovního i soukromého života. Svým životním příběhem motivoval žáky ke sportovním aktivitám nejen ve své pražské judistické akademii. Moc děkujeme za možnost výjimečného setkání se sportovní legendou.

13.3.2023

Z úspěchu našich žákyň a žáků máme vždy radost, obzvláště pokud jde o skvělé umístění na okresní úrovni. V okresním kole recitační soutěže Poetické setkání zvítězila a postoupila do krajského kola Anežka Křesadlová – žákyně třídy 7.B. Anthony Oudes z 6.B získal ve své kategorii Cenu poroty. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme!

3.3.2023

Digitální kompetence se postupně stávají samozřejmou součástí výuky na líbeznické škole. Žáci již běžně využívají Google Classroom a další vzdělávací aplikace či programy, zejména při procvičování a plnění domácích úkolů. Nově však zavádíme práci s výpočetní technikou přímo do výuky předmětů, a to i těch, které nesouvisí s informatikou.

1.3.2023

Do líbeznické školy hledáme kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou od příštího školního roku s výukou na prvním stupni.  Jsme moderní škola se spoustou nápadů a hledáme kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou vzdělávat děti tak, aby to bavilo všechny strany. Nabízíme prostor pro realizaci nápadů, přátelské a moderní prostředí, skvělý kolektiv, velký prostor pro další vzdělávání. Nabízíme práci na plný úvazek, jistou a perspektivní práci, skvělé obědy ve školní jídelně, benefity v podobě benefitní karty, penzijního připojištění a další. Těšíme se na zkušené kolegyně/kolegy i absolventy škol nebo studenty vyšších ročníků, případně vysokoškoláky, kteří se nebojí učit. Nástup září 2023. Kontaktní informace: 702 153 752, info@zslibeznice.cz 

28.2.2023

V únoru proběhlo historicky první školní kolo olympiády v německém jazyce. Zájem byl velký - zúčastnilo se ho 36 žáků 9. ročníku a výsledky na prvních třech místech byly velmi vyrovnané. Absolutní vítězkou se ale stala Francesca Nadalin ze třídy 9. C, která bude naši školu reprezentovat i v okresním kole, které proběhne v dubnu. Držíme jí palce. Děkujeme také paním učitelkám Paris, Hlavinkové a Narwové za organizaci soutěže.

23.2.2023

Součástí vzdělávání na naší škole jsou i preventivní programy. Včera proběhl v 5.A preventivní program na téma Komunikace. Žáci se bavili o tom, co vše komunikace je a co ji ovlivňuje. I když jsou slova stejná, jinak znějí z úst usměvavého a jinak z úst naštvaného člověka. Ve skupinkách žáci přidělovali smajlíky různým facebookových konverzacím a společně rozebírali, jak se které sdělení změní po použití různých smajlíků.

9.2.2023

V minulém roce naše škola požádala o akreditaci Erasmus+ a máme velkou radost, že naše škola byla úspěšná a tuto prestižní akreditaci získala.

Akreditaci si můžeme představit jako svého druhu členskou kartu pro mezinárodní projekty mobilit a získáváme tak stabilní financování svých zahraničních aktivit pro žáky i učitele.

V následujících letech budeme mít možnost účastnit se mezinárodních výjezdů a rozvíjet tak jazykové znalosti žáků a odborné dovednosti vyučujících. Akreditace, která je platná do roku 2027, zvyšuje prestiž naší školy a umožňuje škole rozvíjet mezinárodní aktivity a také znamená snadnější

Stránky