Výtvarný obor

 

Aktualizovaný seznam pomůcek

Seznam potřebných pomůcek pro žáky výtvarného oboru jsme pro školní rok 2021/2022 aktualizovali a můžete si ho stáhnout zde.

 

Absolventská výstava

V letošním školním roce studium prvního stupně výtvarného oboru ukončili tři absolventi: Klára Konvičková, Vojtěch Jarolím a Štěpán Kašpar. Své absolventské práce veřejně prezentovali ve čtvrtek 17. 6. 2021 v ateliéru naší základní umělecké školy. Děkujeme paní učitelce Janě Voldřichové za přípravu a absolventům gratulujeme.

Fotografie z výstavy pro nás pořídila Petrta Hajská a můžete si je prohlédnout v naší galerii.

 

Ocenění výtvarníci

Žáci výtvarného oboru líbeznické ZUŠ se úspěšně zúčastnili 13. ročníku regionální výtvarné soutěže pořádané Základní uměleckou školou Řevnice. I přes to, že výuka v minulých měsících probíhala distančním způsobem, bylo do soutěže přihlášeno rekordních 315 obrázků, plastik a fotografií, a to z 18 škol. ZUŠ Líbeznice do klání nominovala 9 prací na téma Džungle, z nichž 3 byly oceněny odbornou porotou:

Michaela Šestáková - 3. místo

Sára Paris - čestné uznání

Amélie Novotná - čestné uznání

GRATULUJEME!

Jarní video

Podívejte se na stylizovanou výstavu na téma Za zrcadlem - surrealismus. Děkujeme žákům výtvarného oboru a jejich vyučujícím za krásné zpracování.

https://www.youtube.com/watch?v=qnAwmSfr-vU&list=PLLbRfPFTBxIB41jLIjGcGB...

 

Velikonoce očima výtvarníků

Práce žáků výtvarného oboru ZUŠ s velikonoční tematikou si můžete prohlédnout zde:

https://www.zslibeznice.cz/galerie/velikonocni-vystava-4-4-2021

 

Díla inspirovaná v lidovou tvorbou nabízíme zde:

https://www.zslibeznice.cz/galerie/graficke-prace-inspirovane-lidovou-tv...

 

Život za zrcadlem

Tak trochu jiný pohled na svět ztvárnili žáci Jany Voldřichové a Gabriely Náhlíkové při zpracování tématu Surrealismus. Nahlédněte zde:

https://www.zslibeznice.cz/galerie/svet-za-zrcadlem-surrealismus-25-3-2021

 

Výtvarníci pro první jarní týden

Žáci výtvarné třídy Gabriely Náhlíkové připravili malou výstavu na téma "Ptáčci, kam se podíváš". Přejeme Vám krásný začátek jara.

https://www.zslibeznice.cz/galerie/ptacci-kam-se-podivas

 

Výtvarníci distančně: Jazyk malíře - barva

Jedním z témat distanční výuky a zároveň nezbytnou výbavou každého malíře je práce s barvami. Podívejte se do naší galerie na to, jak si s úkolem poradili naši žáci ze tříd Jany Voldřichové a Gabriely Náhlíkové.

https://www.zslibeznice.cz/galerie/vytvarnici-distancne-jazyk-malire-bar...

 

Gratulace

Gratulujeme žákyni výtvarného oboru Dominice Smékalové ze třídy paní učitelky Jany Voldřichové k úspěšnému složení přijímacích zkoušek a přijetí na Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení