Aktuality

 

 

Soutěžní přehlídka pěveckých sborů ZUŠ

Pěvecké sbory Líbezníček 1 a Líbeznělky se zúčastnily krajského kola Soutěžní přehlídky pěveckých sborů ZUŠ, které se konalo 23. 3. 2023 v Berouně. Krásné výkony obou sborů byly oceněny odbornou porotou. Líbezníček získal Zlaté pásmo a Líbeznělky se umístily ve Stříbrném pásmu. Gratulujeme všem dětem a poděkování patří zejména paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové, která obě oddělení na soutěž připravila a na pódiu je soutěžními výkony je provedla.

 

 

Krajské kolo soutěže ve hře na akordeon

Vojtěch Smažil z akordeonové třídy Štěpána Camfrly získal 3. cenu v Soutěži žáků základních uměleckých škol vyhlášené Uměleckou radou ZUŠ ČR s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Toto akordeonové klání se uskutečnilo 23. 3. 2023 v ZUŠ Pečky.

Gratulujeme!

 

Celostátní kolo Karlovarského skřivánka

V pondělí 20. 3. 2023 se uskutečnilo celostátní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Středočeský kraj v něm reprezentovala Anežka Štrbáková z pěvecké třídy líbeznické Základní umělecké školy. Pod vedením paní učitelky Nadi Novotné Anežka obstála v kategorii obsazené 42 nejlepšími zpěváky z celé republiky a získala Čestné uznání. Klavírním doprovodem naši šikovnou soutěžící podpořila paní učitelka Anna Gaálová.

Děkujeme za pečlivou přípravu, skvělý výkon a k mimořádnému úspěchu gratulujeme!

 

 

 

Líbezničtí akordeonisté uspěli v soutěži

Soutěže žáků základních uměleckých škol vyhlášené Uměleckou radou ZUŠ ČR s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR jsou v plném proudu.

Dne 27. 2. 2023 se v Brandýse nad Labem konalo okresní kolo soutěže ve hře na akordeon, v němž naši školu reprezentovali dva žáci. Michal Smažil získal krásnou druhou cenu a Vojtěch Smažil obdržel první cenu a bude okres Praha - východ reprezentovat v krajském kole.

Gratulujeme a za přípravu obou soutěžících děkujeme panu učiteli Štěpánu Camfrlovi.

 

 

Třídní přehrávky a absolventský koncert

S blížícím se závěrem prvního pololetí se v základní umělecké škole odehrálo doslova mnohé. Každá třída hudebního oboru uspořádala vlastní večer, na kterém děti svým rodičům, prarodičům i kamarádům předvedly, co se v ZUŠ učí. Během prosince a ledna se kromě tradičního Líbeznění a Mikulášského koncertu uskutečnily tři koncerty dechových tříd, pět klavírních koncertů, při nichž vystoupili i akordeonisté, koncert bicích nástrojů, večírky kytarového a smyčcového oddělení i pěvecký večer. Při koncertě žáků Ivy Štrynclové přednesl klavírista Jakub Řápek svůj absolventský program a slavnostně tak vyvrcholilo jeho studium druhého stupně. Jakubovi přejeme úspěšné složení maturitní zkoušky a vše dobré do dalšího studia. Další zajímavostí je historicky první vystoupení žáka - varhaníka, kterým je Maxime Lecot. Svoji premiéru měl v rámci koncertu žáků Veroniky Dvořáčkové Žofákové, u níž se na tento královský nástroj učí.

Moc nás těší, že koncerty na půdě základní umělecké školy jsou vždy zároveň milým setkáním s fanoušky uměleckého světa a děti zde nacházejí podporu a inspiraci na svoji další cestu.

 

 

Google Classroom

Vážení rodiče, milí žáci, přehledné návody pro práci v Google Classroom naleznete po kliknutí na tento odkaz:

https://sites.google.com/zslibeznice.cz/virtualniskola/

V případě dotazů ohledně Google Classroom kontaktujte Virtuální školu: virtualni.skola@zslibeznice.cz

 

Přihlašování do eŽK - KLASIFIKACE

Návod pro práci s eŽK najdete zde.

V případě potíží s přihlášením kontaktujte Ivu Štrynclovou (strynclova@zslibeznice.cz).

 

Videa z našich akcí a online koncerty

Atmosféru akcí ZUŠ  a koncerty z karantény si můžete připomenout díky videům na našem YouTube kanále. Zveme vás i k prohlídce Galerie ZUŠ.

 

 

 

     

 

 

 

Soubory ke stažení