Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 4. ročníku  a třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod.

Rondelu jsou umístěny třídy: IV. A, V.A, V.B, V.C, V.D, V.E, V.F a přípravná třída a jedno oddělení školní družiny.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku a 20 oddělení školní družiny.

Název školyZákladní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školyMěšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitel školyPhDr. František Grunt
Zástupkyně řediteleIng. Pavla Zarembová, Ph.D.
Zástupkyně řediteleMgr. Iva Omachtová
Zástupce řediteleMgr. Martin Skalický
Zástupkyně ředitele pro ZUŠMgr. Iva Štrynclová
ICT KoordinátorJan Dadík
Zřizovatel školyObec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školyPříspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm

1.7.2024

Pro příští školní rok hledáme ještě kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou na prvním stupni a s výukou anglického jazyka.

1.7.2024

Úřední hodiny o prázdninách jsou každé pondělí od 8:00 do 12:00 v kanceláři účtárny v hlavní budově. Vstup bočním vchodem do hlavní budovy z parkoviště v ulici Měšická.

28.6.2024

Dnes jsme se definitivně rozloučili nejen se školním rokem, ale i s našimi letošními deváťáky. V již tradičním špalíru je ze školy odvedli letošní druháčci a školu od nich převzali osmáci. Součástí letošního špalíru bylo i první vyvěšení nové vlajky naší školy. Deváťákům přejeme do dalšího studia hodně úspěchů.

28.6.2024

Poslední týden tohoto školního roku dostaly děti z 5.A za úkol napsat články na FB o tom, co se v jejich třídě během května a června dělo. Rozdělily se do skupin a každá se ujala jednoho z výletů či jiné akce.

26.6.2024

Dnes proběhlo v uměleckém sále školy slavnostní zakončení prvního stupně pro všechny páté třídy. S dětmi se rozloučily krásnými slovy paní třídní učitelky a předaly jim pamětní listy. Do dalšího vzdělávání přejeme hodně úspěchů.

21.6.2024

Právě vyšlo nové číslo školního časopisu Ať se ví!, které mapuje, co se na škole stalo ve druhém pololetí právě končího školního roku. V elektronické podobě je k přečtení na www.zslibeznice.cz/zs/skolni-casopis. Omezené množství tištené verze je k dispozici na recepcích hlavní budovy a Neorondelu.

19.6.2024

Fotbalové EURO je v plném proudu, letní olympiáda ve Francii za dveřmi a tak jsme si také na naší škole dnes zasportovali. V rámci T-Mobile Olympijského běhu jsme se přihlásili do akce Školní běh a přidali pár dalších sportovních disciplín. Žákyně a žáci ze všech ročníků, kteří se přihlásili absolvovali školní olympijský běh v délce 600 metrů, ostatní spolužáci jim fandili. Atmosféra byla skvělá. Pro 1. - 5. třídy potom učitelé tělesné výchovy připravili další disciplíny - skok do dálky z místa, hod medicinbalem nebo přeskok přes švihadlo. Odměnou pro vítěze byl diplom, medaile a nějaká ta dobrota. Moc děkujeme všem sportovcům za účast i předvedené výkony a učitelům tělocviku za skvělou přípravu. Příští rok si to zopakujeme.

18.6.2024

Je třeba být připraven i na nepříjemné situace, proto každý rok cvičíme evakuci školy při požárním poplachu. Dnes se evakuovaly všechny tři budovy, děti cvičení zvládly perfektně a evakuace trvala u každé budovy v rozmení 4-5 minut. Poděkování patří i všem vyučujícím a zejména členům požárních hlídek, kteří pravidelně procházejí školením, jak v případě požáru co nejlépe a nejefektivněji jednat.

31.5.2024

Celé dopoledne probíhá na naší škole dětský den pro žáky prvních až třetích tříd a pro třídy skupinové integrace. Program si pro své mladší spolužáky připravili žáci a žákyně devátých tříd. Na celkem 15 stanovištích děti plní různé zábavné disciplíny, za které dostavají barevná razítka do kartičky. Po splnění všech stanovišť je čeká překvapení. Děkujeme všem, dětem i vyučujícím, kteří se na přípravě podílejí.

Všem dětem přejeme krásný Den dětí, a ať je nejen dnešní den plný zábavy a radosti.

22.5.2024

Ve dnech 13. a 14. května se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje McDonald's cup konaného v Čelákovicích. První soutěžní den bojovalo o jedno postupové místo do krajského kola družstvo chlapců z pátého ročníku. Turnaj začali výborně. Vyhrávali jedno utkání za druhým, ovladli skupinu a do vyřazovacích bojů postupovali naši kluci z prvního místa. V osmifinále bohužel nestačili na svého soupeře a turnaj pro naše reprezentanty skončil. Následující den se na turnaj vypravil výběr chlapců ze třetího ročníku. Začátek turnaje kluci rozehráli opět na výbornou. I přes jedno zaváhání také ovládli skupinu a vyhlíželi soupeře do osmifinále. V osmifinále hráli se soupeřem vyrovnaný zápas a následně postoupili do čtvrtfinále. I zde se jednalo o vyrovnanou partii, kde rozhodovaly maličkosti. Dlouho kluci sahali po postupu. Nakonec padli v prodloužení a s turnajem se rozloučili. Rádi bychom poděkovali všem chlapcům za příkladnou reprezentaci naší školy. Po celý turnaj se snažili předvádět pěkný fotbal a bojovali vždy do poslední minuty.