Velký úspěch v celorepublikové konkurenci

Až do Černínského paláce, sídla Ministerstva zahraničí, byly pozvány žákyně Vanessa Jäger z 8.A a její vyučující Kamila Paris na slavnostní předání cen fotografické soutěže Focus pořádané v rámci Dnů frankofonie 2023 Francouzským institutem v Praze. Do soutěže bylo zasláno kolem 450 fotografií z celé České republiky. Žáci a studenti francouzštiny byli rozděleni podle věku do dvou kategorií. V kategorii do 15 let měli mladí fotografové za úkol najít nebo vytvořit citát na téma Přátelství (L’Amitié), přeložit ho do francouzštiny a především ho ilustrovat pomocí vlastní fotografie. Talentovaná Vanessa se umístila na neuvěřitelném a krásném 4.místě v celorepublikové konkurenci! Cenu jí předali osobně zástupci ambasád účastnících se Dnů frankofonie.

Všechny fotografie budou již brzy zveřejněny na virtuální výstavě. Na závěr můžeme ještě prozradit, že pro velký úspěch a pozitivní ohlasy bude podobnou soutěž Francouzský institut v Praze organizovat i příští rok.

Toutes nos félicitations, Vanessa!