Velikonoční muffiny

Krásnou ukázku projektové výuky a mezipředmětového propojení nachystala pro své žákyně a žáky z 5. E paní učitelka Lenka Havlíková. Propojením matematiky - měření, vážení, převod jednotek, odhad, zlomky, českého jazyka – správná intepretace receptu a dodržení postupu, výtvarné výchovy - estetika výsledného produktu, fyziky – nastavení správné teploty trouby a informatiky - vše probíhalo online za použití několik kamer, aby všichni měli možnost sledovat každou fázi výrobního procesu, děti vyrobily nádherné velikonoční muffiny.

Děti si tento způsob výuky moc užily, pracovaly v neuvěřitelném tempu, úkol střídal úkol, zatímco čekaly na roztopení másla do těsta, nastavovaly troubu na správnou teplotu, když muffiny daly péct, vrhly se na přípravu pudinkového krému. Mezitím bylo nutné udržovat pracovní plochu v čistotě. Nutno dodat, že děti pracovaly samy ve svých vlastních kuchyních, s minimální podporou dospělých, kteří jejich počínání sledovali zpovzdálí. Do procesu byla zapojena i paní asistentka, která kromě toho, že sama pekla, byla připravena děti nejen povzbudit, ale i poradit, když si nevěděly rady.

Výsledek jejich práce můžete posoudit ve fotogalerii.

Přejeme všem veselé Velikonoce.