Návštěva žáků v německých Brémách

Vybraní žáci osmého a devátého ročníku právě testují své kompetence pro život v cizině v severoněmeckých Brémách,kam v neděli docestovali vlakem. Akce je součástí našeho programu Erasmus+. Jejich program je pestrý,od společných hodin tělocviku přes výuku anglického a německého jazyka až po vaření. V úterý ale strávili den v přístavním městě Bremerhaven,kde navštívili společně se svými spolužáky z Gerhard-Rohlfs-Oberschule tzv. Klimahaus-zážitkovou expozici s návštěvou všech vegetačních pásem podél osmého poledníku. Odpoledne si pak už ve vlastní režii prošli část přístavu a podél moře se vrátili k zoo a Columbus Centru. Naproti němu je jako muzejní exponát ukotvená ponorka U 2540 Wilhelm Bauer a to si nemohli nechat ujít.