Návštěva jízdní policie

Dnes před budovu Neorondelu přijela vzácná zvířecí návštěva. Žáci 5. ročníků měli možnost shlédnout ukázku jízdní policie, součást městské policie hl. m. Prahy. Viděli dva koně se dvěma policistkami a jejich kolega program uváděl. Dozvěděli se, kde mohou jízdní policii potkat a co všechno koně umí. Policisté jim ukázali základní dovednosti, ale také přeskok ohně, průchod pod keřem i mezi barely a dokonce i chůzi v okolí dýmovnice a jisker od ohňostroje. S tím vším se koně mohou setkat a musí tyto situace znát a nebát se. Stejně tak musí umět reagovat na velký, hlučný dav lidí. Bylo to moc zajímavé dopoledne a děti donesly koníkům i dobroty a mohly si je pohladit.

Celá akce byla pro žáky zdarma a všem se moc líbila. Děkujeme kolegyni Šárce Lukavské za zajištění.