Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 4. ročníku  a třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod. 

Rondelu jsou umístěny třídy: IV. A, V.A, V.B, V.C, V.D, V.E, V.F a přípravná třída a jedno oddělení školní družiny.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku a 20 oddělení školní družiny.

Název školyZákladní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školyMěšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitel školyPhDr. František Grunt
Zástupkyně řediteleIng. Pavla Zarembová, Ph.D.
Zástupkyně řediteleMgr. Iva Omachtová
Zástupce řediteleMgr. Martin Skalický
Zástupkyně ředitele pro ZUŠMgr. Iva Štrynclová
ICT KoordinátorJan Dadík
Zřizovatel školyObec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školyPříspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm
00875911

 

Novinky

25.3.2023

I náš druhý stupeň bude pro příští školní rok potřebovat posily. Hledáme kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou učit zejména český jazyk, angličtinu, informatiku, dějepis, zepěpis, fyziku a výtvarnou nebo tělesnou výchovu.

24.3.2023

V pondělí 20. 3. 2023 se uskutečnilo celostátní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Středočeský kraj v něm reprezentovala Anežka Štrbáková z pěvecké třídy líbeznické základní umělecké školy. Pod vedením paní učitelky Nadi Novotné Anežka obstála v kategorii obsazené 42 nejlepšími zpěváky z celé republiky a získala Čestné uznání. Klavírním doprovodem naši šikovnou soutěžící podpořila paní učitelka Anna Gaálová.

Děkujeme za pečlivou přípravu, skvělý výkon a k mimořádnému úspěchu gratulujeme!

21.3.2023

Líbeznická škola se po krátké přestávce opět připojila k ponožkové výzvě, jejíž cílem je šířit povědomí o lidech s Downovým syndromem. Ponožková výzva se každoročně koná 21. března a je spojena se Světovým dnem Downova syndromu. Prakticky v každé třídě prvního i druhého stupně měli děti i vyučijí na každé nožce jinou ponožku. Nezůstalo ale pouze u ponožek a děti si s vyučujícími o lidech s Downovým syndromem i povídaly. Děkujeme všem, kteří se zapojili. Obrázky v galerii. 

16.3.2023

Lukáš Krpálek – mistr Evropy, mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz přijal pozvání na líbeznickou školu mezi žáky prvních až třetích tříd v Neorondelu. Setkání s ním bylo velmi příjemné a bezprostřední. Dětem zodpověděl desítky otázek ze sportovního i soukromého života. Svým životním příběhem motivoval žáky ke sportovním aktivitám nejen ve své pražské judistické akademii. Moc děkujeme za možnost výjimečného setkání se sportovní legendou.

13.3.2023

Z úspěchu našich žákyň a žáků máme vždy radost, obzvláště pokud jde o skvělé umístění na okresní úrovni. V okresním kole recitační soutěže Poetické setkání zvítězila a postoupila do krajského kola Anežka Křesadlová – žákyně třídy 7.B. Anthony Oudes z 6.B získal ve své kategorii Cenu poroty. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme!

3.3.2023

Digitální kompetence se postupně stávají samozřejmou součástí výuky na líbeznické škole. Žáci již běžně využívají Google Classroom a další vzdělávací aplikace či programy, zejména při procvičování a plnění domácích úkolů. Nově však zavádíme práci s výpočetní technikou přímo do výuky předmětů, a to i těch, které nesouvisí s informatikou.

1.3.2023

Do líbeznické školy hledáme kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou od příštího školního roku s výukou na prvním stupni.  Jsme moderní škola se spoustou nápadů a hledáme kolegyně/kolegy, kteří nám pomohou vzdělávat děti tak, aby to bavilo všechny strany. Nabízíme prostor pro realizaci nápadů, přátelské a moderní prostředí, skvělý kolektiv, velký prostor pro další vzdělávání. Nabízíme práci na plný úvazek, jistou a perspektivní práci, skvělé obědy ve školní jídelně, benefity v podobě benefitní karty, penzijního připojištění a další. Těšíme se na zkušené kolegyně/kolegy i absolventy škol nebo studenty vyšších ročníků, případně vysokoškoláky, kteří se nebojí učit. Nástup září 2023. Kontaktní informace: 702 153 752, info@zslibeznice.cz 

28.2.2023

V únoru proběhlo historicky první školní kolo olympiády v německém jazyce. Zájem byl velký - zúčastnilo se ho 36 žáků 9. ročníku a výsledky na prvních třech místech byly velmi vyrovnané. Absolutní vítězkou se ale stala Francesca Nadalin ze třídy 9. C, která bude naši školu reprezentovat i v okresním kole, které proběhne v dubnu. Držíme jí palce. Děkujeme také paním učitelkám Paris, Hlavinkové a Narwové za organizaci soutěže.

23.2.2023

Součástí vzdělávání na naší škole jsou i preventivní programy. Včera proběhl v 5.A preventivní program na téma Komunikace. Žáci se bavili o tom, co vše komunikace je a co ji ovlivňuje. I když jsou slova stejná, jinak znějí z úst usměvavého a jinak z úst naštvaného člověka. Ve skupinkách žáci přidělovali smajlíky různým facebookových konverzacím a společně rozebírali, jak se které sdělení změní po použití různých smajlíků.

9.2.2023

V minulém roce naše škola požádala o akreditaci Erasmus+ a máme velkou radost, že naše škola byla úspěšná a tuto prestižní akreditaci získala.

Akreditaci si můžeme představit jako svého druhu členskou kartu pro mezinárodní projekty mobilit a získáváme tak stabilní financování svých zahraničních aktivit pro žáky i učitele.

V následujících letech budeme mít možnost účastnit se mezinárodních výjezdů a rozvíjet tak jazykové znalosti žáků a odborné dovednosti vyučujících. Akreditace, která je platná do roku 2027, zvyšuje prestiž naší školy a umožňuje škole rozvíjet mezinárodní aktivity a také znamená snadnější

Stránky