Novinky

5.4.2024

I tento rok se líbeznická škola zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Děti ze 40 tříd celé dopoledne uklízely nejen Líbeznice, ale i okolní obce Bašť, Měšice, Novou Ves i Kojetice. Opět se ukázalo, že více nepořádku je na okrajích obcí, kde děti našly například pneumatiky, záchodovou mísu, části aut, koloběžku i další objemný odpad. Děkujeme všem za účast a obci Líbeznice za svoz nasbíraného odpadu. Další fotografie v galerii. 

2.4.2024

Blíží se talentové zkoušky, a proto nastal vhodný čas prezentovat dětem z mateřské školy a žákům prvního stupně základní školy méně známé hudební nástroje. Pedagogové ZUŠ zorganizovali celkem osm koncertů, na kterých společně se svými žáky předvedli řadu dechových nástrojů, akordeon, klavír i bicí nástroje. První dopoledne se odehrálo pro předškoláky přímo v mateřské škole, žáci základní školy pak přijali pozvání do uměleckého sálu, kde se postupně vystřídalo 17 tříd prvního stupně. Děkujeme všem posluchačům za pozornost a zvídavé dotazy, žákům ZUŠ a učitelům za pěkně připravený program s milým komentářem.

20.3.2024

Jsme nadšení sdílet s vámi, že poprvé na naší škole proběhla recitace a dramatizace v anglickém jazyce pro žáky 3.-5. tříd a byla to naprosto úžasná událost! Se zhruba 70 účastníky byla soutěž plná talentu a kreativity, a všichni si zaslouží velkou pochvalu za jejich úsilí a skvělé výkony. V kategorii recitace jednotlivců zazářila Maria Botsman z 5.A, která si odnesla zasloužené první místo! V kategorii recitace ve skupinách se na první příčku dostala skvělá desetičlenná skupinka z 5.F, a v kategorii dramatizace triumfovali talentovaní žáci ze třídy 3.C. Srdečně gratulujeme všem vítězům i všem účastníkům za jejich úžasné výkony!

18.3.2024

Líbezničtí recitátoři se již tradičně zúčastnili okresního kola recitační soutěže Poetické setkání a opět nezklamali. Ve svých kategoriích získaly ocenění Gabriela Irišková ze 6.A, Berta Šandová ze 6.F a Linda Jakubčíková z 9.A.
Anthony Oudes ze 7.B získal dokonce ocenění s postupem do krajského kola. Blahopřejeme!

13.3.2024

Již tradičně proběhla na líbeznické škole výtvarná soutěž mezi spřátelenými sousedními školami (ZŠ Hovorčovice, Odolena Voda, Panenské Břežany, Klecany, ZŠ Spektrum). Letošní ročník měl téma: Člověk – obdivuhodná bytost.

Obrázky žáků všech zúčastněných škol byly opět na vysoké úrovni a odborná porota měla obtížný úkol vybrat ty nejzajímavější. Na výsledkové listině se dozvíte, jak se nakonec rozhodla a kdo získal ocenění. Všem vítězům moc gratulujeme, svůj diplom a cenu si mohou vyzvednout na slavnostní vernisáži v kavárně Žlutá karta ve čtvrtek 18.4. od 17:00. Oceněné práce a výsledková listina jsou k vidění v galerii. 

15.2.2024

V lednu a v únoru se v naší škole konaly olympiády z druhého cizího jazyka. V těchto jazykových soutěžích žáci prokazují své jazykové dovednosti v porozumění textu, slovní zásobě, gramatice a porozumění autentické nahrávky.

Do druhého ročníku německé olympiády se přihlásilo celkem 25 žáků a žákyň z 9.tříd.

V písemné a následující ústní části nejvíce zabodovali tři chlapci z 9.A a to v tomto pořadí: 1. místo Aramajis Martirosjan, 2.místo Andrey Zinovyev a 3.místo Matěj Slípka.

V navazujícím okresním kole se 12.února Andrey Zinovyev

14.2.2024

V úterý 13. února proběhla v uměleckém sále na naší škole recitační soutěž Poetické setkání, které se zúčastnilo 36 žáků 1. stupně. Všechny děti měly krásné básničky a moc si slavnostní dopoledne užily.

V kategorii druhých a třetích tříd porota rozhodla takto:  1. místo -  Julie Zábranská ze 3. G,  2. místo – Valentina Poláčková ze 3. D a 3. místo – Valerie Ondrušková ze 3. G. Byla udělena i dvě čestná uznání žákům ze 2. D a to – Mikuláši Šuchmovi a Alexi Spazierovi.

13.2.2024

Děti ze 4., 5. a 6. ročníků včera absolvovaly program JAK SE DĚLÁ ZOO. Během dvouhodinové přednášky se z úst bývalého ředitele Zoo Praha Petra Fejka dozvěděly, proč jsou zoologické zahrady potřebné, vyslechly si dramatické příběhy z období povodní a určitě je zaujal i křik nejhlučnějšího ptáka na světě - zvonovce. V neposlední řadě si žáci uvědomili, že i oni se mohou podílet na každodenní ochraně naší přírody, aby mohlo co nejvíce živočichů žít ve svém přirozeném prostředí, místo v zoologických zahradách. Děkujeme za milou návštěvu a třeba zase někdy na viděnou.

8.2.2024

Včera a dnes se v divadle Karla Hackera v Kobylisích uskutečnily celkem 3 představení muzikálu s názvem Kocourek Modroočko. Knížku Jana Koláře zhudebnil Marek Eben a do krásného nastudování ho převedli žáci pěveckého a tanečního oboru ZUŠ pod vedením paní učitelek Naděždy Novotné a Sophie Kereškéni. Na dekoracích pak spolupracovali i žáci výtvarného oboru. Představení se všem moc povedlo, herecké, pěvecké i taneční výkony byly vskutku profesionální, což ocenili diváci z řad žáků naší školy na dopoledních představeních a rodiče s dětmi na včerejším večerním představení. Moc děkujeme všem účinkujícím i paním učitelkám za krásný kulturní zážitek.

Stránky