Aktuality

 

 

12. vánoční Líbeznění

Srdečně Vás zveme na 12. vánoční Líbeznění. Žáci ZUŠ svůj vánoční program představí ve středu 20. 12. 2023 v sále ZUŠ. Začínáme v 18 hodin. 

 

Podzimní ZUŠ

S přicházejícím podzimem se v ZUŠ neukládáme k zimnímu spánku, v naší škole naopak panuje nebývalý ruch. Přípravě nových projektů učitelé hudebního, tanečního i výtvarného oboru společně se svými žáky věnují víkendy i prázdninové dny. Pěvecký sbor již po několikáté o podzimních prázdninách vyjel do Českého ráje na podzimní soustředění. Kromě nácviku nového repertoáru si během čtyř dnů děti stihly zahrát i řadu her a zažít nezapomenutelné společné chvíle. Je radostí sledovat, jak se díky těmto zážitkům všem daří táhnout za jeden provaz i při "tvrdé práci" - například při nahrávání Líbeznického koledníčku, který jsme LÍBEZNICÍM NA (náměstí) MÍRU připravili během první listopadové soboty. Dalším velkým soustem, které si pěvecké oddělení - tentokrát třída sólového zpěvu Nadi Novotné - vzalo za své, je nácvik muzikálu Kocourek Modroočko (hudba Marek Eben), na jehož premiéru se můžete těšit do Divadla Karla Hackera v únoru. Jak asi tušíte, nebude se pouze zpívat. K muzikálu neodmyslitelně patří i herecký projev, tanec, scénografické zpracování, takže důležité úkoly zastanou i žáci tanečního a výtvarného oboru. Jelikož se jedná o náročný a dlouhodobý projekt, velká poklona patří všem zapojeným vyučujícím. A aby nepřišli zkrátka ani klavíristé, kteří si svou partu při cvičení moc neužijí, pořádá pro ně paní učitelka Gaálová víkendová soustředění, kde se na klavír a muziku podívají i trochu netradičně. Výtvarníci v říjnu do naší školy pozvali svůj YouTubový idol - akademického malíře Jiřího Housku, s nímž zkoumali možnosti pokročilé malby v propojení s ukázkami podmaleb starých mistrů. Nyní již připravují vánoční keramiku - vzoreček uvidíte na plakátu připraveném pro 12. vánoční Líbeznění.

Jsme rádi, že můžeme dětem nabízet všechny tyto tvůrčí aktivity, že nacházíme podporu rodičů i vedení školy a zřizovatele a budeme rádi, když nás při některé z veřejných akcí navštívíte.

 

Písňová soutěž B. Martinů

Ve dnech 13. - 15.10. 2023 se konal XXI. ročník Písňové soutěže Bohuslava Martinů. Soutěž vyhlašuje Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, kde se také soutěž koná. Má podpořit zájem o interpretaci písní českých i světových skladatelů. Písňová soutěž je určena pro žáky a studenty ve věku 10 - 20 let. Je vyhlašována každoročně a žáci našeho pěveckého oddělení se jí každoročně účastní. Letos pěvecké odd. zastupovala v 0. kategorii Tereza Štrbáková a v I. kategorii Emma Stankovičová. Soutěžící si musí na soutěž připravit jednu píseň národní, jednu umělou a jednu povinnou píseň od B.Martinů. Na tuto soutěž se sjíždějí zpěváci z celé republiky i ze Slovenska. 

Tereza Štrbáková si ve své kategorii vyzpívala 3. cenu a Emma Stankovičová získala čestné uznání. Oběma patří velká gratulace, stejně tak jako jejich paní učitelce Nadě Novotné a korepetitorce Anně Gaálové. 

 

Zářijový plenér

I když byly letošní první zářijové dny ještě ve znamení prázdnin, líbeznická výtvarka nelenila. Na plenér jsme pozvali akademického malíře Zdeňka Daňka, což je jeden z nejlepších českých krajinářů. Pod jeho vedením jsme na mělnické zámecké vyhlídce malovali krajinu se soutokem Labe a Vltavy. Následující den jsme se nechali inspirovat atmosférou zámecké zahrady v Měšicích.

Naše práce se vydařily a díky pozvání uměnímilovných Lobkowiczů jsou vystavené na zámku v Mělníku. 

 

 

Žáci smyčcového oddělení zahráli na oslavě 770 let obce Předboj

V sobotu 2. září se v Předboji konala Oslava výročí 770 let od založení obce. Během celého dne se odehrál pestrý kulturní program v podobě hudebních a tanečních vystoupení, tvořivých dílen, ukázek činnosti místních spolků, občerstvení a sportů či soutěží pro děti. Svým dílem do programu přispěli i hudebníci ze smyčcového oddělení líbeznické ZUŠ (žáci ze třídy paní učitelky Heleny Matyášové a Jiřiny Štrynclové), kteří na housle a violoncella  na venkovním podiu zahráli několik skladeb. Za své vydařené vystoupení si malí muzikanti zaslouží velké uznání, protože své nástroje neodložili ani o prázdninách a svědomitě se na vystoupení připravili. Za odměnu si odnesli malý dárek od obce Předboj a do nového školního roku vstupují s další zkušeností z veřejného koncertu.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! Rodičům patří velký dík za podporu a obci Předboj za pozvání a organizaci celé akce.

 

 

Pomůcky pro výtvarný obor

Aktualizovaný seznam pomůcek pro žáky výtvarného oboru najdete zde.

 

Kolektivní výuka 2023/2024

Předběžný rozvrh kolektivní výuky pro školní rok 2023/2024 najdete zde.

Žáci hudebního oboru kromě individuálních hodin povinně navštěvují:

přípravný ročník ZUŠ (MŠ a 1. třída ZŠ): pěvecký sbor Líbezníček 1. 

1.- 5. ročník ZUŠ: hudební nauka

4. ročník a vyšší ročníky ZUŠ: povinně volitelný předmět, do kterého se přihlásíte v dotazníku zde: https://forms.gle/s3LxdvnpuPoGjocJ9 

 

Google Classroom

Vážení rodiče, milí žáci, přehledné návody pro práci v Google Classroom naleznete po kliknutí na tento odkaz:

https://sites.google.com/zslibeznice.cz/virtualniskola/

V případě dotazů ohledně Google Classroom kontaktujte Virtuální školu: virtualni.skola@zslibeznice.cz

 

Přihlašování do eŽK - KLASIFIKACE

Návod pro práci s eŽK najdete zde.

V případě potíží s přihlášením kontaktujte Ivu Štrynclovou (strynclova@zslibeznice.cz).

 

Videa z našich akcí a online koncerty

Atmosféru akcí ZUŠ  a koncerty z karantény si můžete připomenout díky videům na našem YouTube kanále.

Zveme vás i k prohlídce Galerie fotografií ZUŠ.

 

 

 

     

 

 

 

Soubory ke stažení

Přiložené soubory: