Sv. Václav

Den před svátkem sv. Václava si patrona naší země připomnělo mnoho tříd. Například se spojily třídy 1.B a 4.C, aby se společně vydaly za pokladem. Nejdříve všichni získali plno zajímavých informací a pokusili se s nimi pracovat. Viděli jak vypadá socha sv. Václava, prohlédli si dvacetikorunovou minci a také svatováclavskou korunu. Pak už se všichni vydali do školního parku, kde se rozdělili do skupin složených z obou tříd, navzájem se seznámili a cesta za pokladem mohla začít. Společně vyplňovali tajenku díky ráno získaným znalostem a tím objevili poklad. V truhle se ukrývaly zlaté a stříbrné kamínky, několik drahokamů, pro každého sladká odměna, ale především si každý vyrobil svou vlastní svatováclavskou korunu. Šablony žáci vybarvili, vystřihli a slepili.