Piccoli! 2023 v Anežském klášteře

Sice s trochou zpoždění, ale o to více se stále živými vzpomínkami sdílíme fotoreportáž z krásné mimoškolní akce, které se aktivně zúčastnila naše violoncellistka ze ZUŠ Líbeznice, Ráchel Kostrounová. O jednom letošním listopadovém víkendu se totiž v inspirativních prostorách Anežského kláštera v Praze konaly hudebně-výtvarné a pohybové dílny pro děti "Piccoli! 2023", které každoročně pořádá nadace Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií v Praze. V letošní instrumentální dílně pro dětské muzikanty s názvem "Opeřenci, žáby a hadi" se živě muzicírovalo, improvizovalo a hudebně a výtvarně tvořilo na téma zvuků zvířat a přírody. Děti se setkaly se svými vrstevníky z jiných ZUŠ a navázaly nová přátelství. Současně také navštívily pod vedením a s poutavým výkladem lektorů z NG Praha expozici starého umění. Na závěr akce děti nacvičily odpolední koncert pro rodiče a veřejnost. Děkujeme naší violoncellistce Ráchel Kostrounové za vzornou účast a reprezentaci školy a těšíme se snad zase příští rok na "Piccoli! 2024"! Za fotografie děkujeme Petře Hajské a Evě Šálkové.