Olympiády v angličtině a dějepisu

V minulém týdnu se uskutečnila školní kola dvou olympiád.

Ve čtvrtek 14. 12. proběhlo školní kolo olympiády v angličtině. Soutěže se tradičně účastnili žáci 7. - 9. ročníků. Své znalosti museli prokázat v následujících třech disciplínách: poslech, porozumění psanému textu a mluvení. Ve velké konkurenci téměř 80 žáků bylo nakonec pořadí na stupních vítězů následující:

Kategorie 7. ročníky: 1. místo Anita Čechová (7. C), 2. místo Miroslav Šmíd (7. A), 3. místo Daniel Raď (7. E)

Kategorie 8. - 9. ročníky: 1. místo Sára Kiliesová (9. C), 2. místo Michaela Řehořová (9. C), 3. místo Anna Svobodová (8. A). První dva vítězové každé kategorie pojedou v lednu reprezentovat naši školu do okresního kola soutěže. Na fotce zleva Anička, Sára a Daniel.

O pár dní dříve soutěžili i milovníci dějepisu. 25 žákyň a žáků osmých a devátých tříd museli prokázat své znalosti na téma Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. S poměrně obtížnými úkoly se nejlépe popasovali Emma Šilhanová 45 bodů (1. místo), Aramais Matrosian 45 bodů (2. místo, o umístění rozhodly rozstřelové otázky) a Ondřej Vašátko 44 bodů (3. místo). Vítězové pojednou v lednu reprezentovat naší školu do okresního kola.

Všech účastníkům obou olympiád děkujeme za zájem a prokázané znalosti, vítězům gratulujeme a držíme palce do dalšího kola. Poděkování patří rovněž všem vyučujícím, kteří se na organizaci olympiád podíleli.