Česká (dětská) chuťovka 2023

Líbeznická škola byla vybrána, aby se zúčastnila prestižní akce Česká chuťovka, respektive její části věnované dětským jídlům Dětská chuťovka - www.ceskachutovka.cz. Dětská porota hodnotí jídla určená dětem a rozhoduje o tom, který pokrm získá prestižní titul Dětská chuťovka. Za líbeznickou školu v porotě zasedali Gabriela Irišková, 6. ročník, Jonáš Gerner, 7. ročník, Anežka Křesadlová, 8. ročník a Aramajis Martirosjan, 9. ročník. Anežka byla dokonce vybrána jako předsedkyně dětské poroty. Reprezentanti naší školy byli v porotě také jako zástupci spoluorganizátora Dětské tiskové agentury. Celé dopoledne děti ochutnávaly na Střední potravinářské škole Podskalská v Praze 25 vzorků jídel určeným dětem, ze kterých vybrali držitele titulu Dětská chuťovka. Výsledky budou prezentovány na slavnostním vyhlášení 2. listopadu v Národním zemědělském muzeu, kde Anežka jako předsedkyně poroty předá vítězným výrobkům certifikáty dětská chuťovka 2023. Moc děkujeme za zajímavou příležitost.